Κυριακή 23 Απριλίου 2017

Τρίκαλα -Αιγινιακός 5-0 -Έντεκα στα έντεκα

Ιστορικό ρεκόρ συνεχόμενων νικών για την ομάδα των Τρικάλων στις επαγγελματικές κατηγορίες καθώς κερδίζοντας και τον Αιγινιακό εύκολα με 5-0 σημείωσε την 11η συνεχόμενη νίκη κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά στην ιστορία της ομάδας.

Δεν αντέχει σε κριτική ο αγώνας με την ομάδα του Αιγινίου και οι 1000 Τρικαλινοί φίλαθλοι είδαν τον ΑΟΤ να σημειώνει ακόμη ένα απολαυστικό τρίποντο και με καλή εμφάνιση. Στόχος πλέον ο ΑΟΤ να μην χάσει κανένα ματς μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος και η καλύτερη δυνατή θέση στα ψηλά της βαθμολογίας.

Τρία γκολ σε δέκα λεπτά

Μέσα σε ένα δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα των Τρικάλων «καθάρισε» και τον Αιγινιακό.

Στο 22΄το 1-0. Ο Στεφάνοβιτς έβγαλε πολύ ωραία πάσα στον Γιαννιτσάνη και αυτός πλάσαρε τον Τόλιο. Ο επιθετικός του ΑΟΤ, έφτασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα.

Στο 26΄το 2-0. Σέντρα του Μπαλμπόα και ο Πασαλίδης στην προσπάθεια να διώξει σημείωσε αυτογκόλ.

Στο 32΄το 3-0. Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκόλια, ο Μουμίν με δυνατή κεφαλιά σκόραρε για την ομάδα των Τρικάλων.

Στο 45΄το 4-0. Το ημίχρονο έκλεισε με τέταρτο γκολ για τα Τρίκαλα τα οποία ήταν καταιγιστικά. Σέντρα του Σανδραβέλη και ο Γιαννιτσάνης με κεφαλιά το γκολ, φτάνοντας έτσι ο επιθετικός τα 11 προσωπικά γκολ στο πρωτάθλημα.

Στο 80΄το 5-0. Τρίτο γκολ του Γιαννιτσάνη που έφτασε τα 12 στο πρωτάθλημα μετά από ενέργεια του Γκόλια και κεφαλιά του Τρικαλινού σκόρερ.
Οι ευκαιρίες

Στο 17΄ο Τόλιος έπεσε στα πόδια του Γιαννιτσάνη και έσωσε το γκολ.
Στο 25΄ απόκρουση του Τόλιου μετά το σουτ της μπάλας από τον Στεφάνοβιτς.
Στο 28΄άουτ η μπάλα στην προβολή του Μπαλμπόα μετά την σέντρα του Γκόλια.
Στο 48΄ ο Γιαννιτσάνης δοκίμασε το μακρινό σουτ , η μπάλα όμως έφυγέ έξω.
Στο 59΄ ο Μπαλμπόα έχασε σημαντική ευκαιρία καθώς βγήκε πλάγια στο τετ α τετ με τον Τόλιο και αστόχησε.
Στο 62΄νέα ευκαιρία με φάουλ του Γκόλια και τον Τόλιο να αιφινιδιάζεται αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 65΄ κόρνερ η μπάλα μετά από σουτ καλό του Στεφάνοβιτς και κόντρα σε σώμα αμυνόμενου.
Στο 71΄η πρώτη επίσκεψη του Αιγινιακού με τον Μπουρντουζάν να σουτάρει και τον Αποστολίδη να μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 75΄ κι άλλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με σουτ του Γιαννιτσάνη και τον Τόλιο να μπλοκάρει την μπάλα.

Α.Ο. Τρίκαλα (Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Πίντο Λεάντρο, Βέρτζος, Ριζογιάννης (61΄Μαχαμάτ), Μπαϊκαρά (77΄Αρναρέλλης), Μουμίν, Στεφάνοβιτς (73΄Ρομπέρ), Μπαλμπόα, Γιαννιτσάνης.

Αιγινιακός (Βλάχος): Τόλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πασαλίδης (46΄Τοπαλίδης), Γκατζολάρι, Πατραλής, Ζούρκος (46΄Αντωνιάδης), Μπουρντουτζάν, Ζγκούρη, Μουκίδης (73΄Κυριλλίδης).